Nawigacja mobilna
Fan Selection Software
Operating point
Select fan type
LAUTUS 2.0 - Hybrydowy oczyszczacz powietrza

LAUTUS 2.0

Hybrydowy oczyszczacz powietrza

Urządzenia przeznaczone są do filtracji powietrza z drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów o rozmiarach do 0,1 μm oraz SMOGU.
Nowość w ofercie
Venture Industries
Zapytaj o produkt

Zastosowanie

Urządzenia przeznaczone są do filtracji powietrza z drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów o rozmiarach do 0,1 μm oraz SMOGU. Obszarem zastosowania są przestrzenie zamknięte użytku publicznego, takie jak:

  • recepcje, sklepy, apteki, biura, biblioteki, restauracje, a także przestrzenie przemysłowe jak warsztaty mechaniczne.

Konstrukcja

Ze względu na znacząco krótszy czas rozkładu bakterii i wirusów na obiektach wykonanych z miedzi, na wlocie urządzenia jaki i w szczelnej komorze pomiędzy filtrami H13 i H14 zastosowano siatki miedziane.

W urządzeniu zastosowano 3-stopniowy poziom filtracji na który składają się:

  • I – filtr wstępny w klasie G4*, znajdujący się zaraz za wlotem, którego zadaniem jest wyłapanie cząstek wielkości kurzu, pyłów oraz zabrudzeń z powietrza,
  • II – filtr w klasyfikacji H13*,  znajdujący się za filtrem wstępny i przed lampą UV-C, którego zadaniem jest filtracja powietrza z drobnoustrojów, bakterii, czy grzybów,
  • III – Filtr w klasie H14*, znajdujący się za lampą UV-C który jest w stanie zatrzymać 99,995% cząsteczek o rozmiarze 0,1 µm takich jak np. wirusy.

Komora wyposażona w filtry H13 i H14 oraz lampę UV-C jest komorą szczelną. Promieniowanie lampy UV-C powoduje rozpad mikroorganizmów i wirusów skutecznie zwalczając je we wnętrzu urządzenia. W panelach bocznych zastosowano konfigurowalne diody LED informujące użytkownika o działaniu lampy UV-C. Dodatkowo urządzenie posiada podświetlenie dolne, które może wskazywać jakość otaczającego powietrza odpowiadającą mu barwą. Sama lampa działa interwałowo w cyklach – jedna godzina naświetlania komory – jedna godzina spoczynku. Urządzenie spełnia wymagania normy PN PN-EN 62471 dotyczące bezpieczeństwa fotobiologicznego lamp.

Inteligentny system sterowania pozwala na bezstopniową regulacje wydaj- ności poprzez dowolne konfigurowanie każdego z 4 biegów. Urządzenie jest wyposażone w sygnalizację zabrudzenia filtra wstępnego, rozszczelnienia filtra dokładnego H14, awarii lampy UV-C oraz przypominania o niezbędnym serwisie. Całość zamknięto w lekkiej konstrukcji wykonanej z malowanej blachy aluminiowej, osadzonej na kołach ułatwiających transport.

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem dotykowego panelu umieszczonego poniżej wyświetlacza LCD. Urządzenia serii Lautus zostały wyposażone w czujnik zanieczyszczenia powietrza PM1; PM2,5 sprzężony ze sterowaniem wydajnością urządzenia zapewniając optymalną filtrację.
Istnieje możliwość złożonego programowania harmonogramu pracy.
Opcjonalnie urządzenie może zostać wyposażone w moduł łączności zdalnej umożliwiając monitoring czy zdalną aktualizację oprogramowania.

* Skuteczność filtracji zastosowanych w urządzeniu filtrów określają standardy PN-EN ISO 16890, PN-EN 1822-1, PN-EN ISO 29463-4.

Silnik elektryczny

  • Wysokoefektywne silniki ze zintegrowaną technologią EC, które dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną, minimalizują koszty użytkowania.

Film produktowy

Zapraszamy do zapoznania sie z filmem przedstawiającym budowę i zalety oczyszczacza powietrza

Wsparcie techniczne

Dobierz wentylator www.programdoboru.pl

m3/h
Pa

Wymiary

Typ A B H
  mm mm mm
LAUTUS 50 600 730 700
LAUTUS 100 750 730 850


Venture Industries Group