masz pytania - zadzwoń: (22) 751 95 50, 751 20 31

O firmie

Firma Venture Industries Sp. z o.o.
od 1990 roku jest obecna na rynku branży wentylacyjnej, gwarantując wysoki poziom obsługi handlowej w przyjaznej dla klienta atmosferze. Zamierzamy w najbliższych latach osiągnąć pozycję czołowego dostawcy i producenta urządzeń wentylacyjnych na rynku polskim.

 

 

Jesteśmy świadomi, że rozwój naszej firmy zależy od satysfakcji zarówno wszystkich klientów korzystających bezpośrednio z naszych usług, a więc firm instalacyjnych, budowlanych, specjalistycznych sklepów, jak i inwestorów będących odbiorcami ostatecznymi.

Jesteśmy przekonani, że rozszerzanie oferty handlowej, skracanie terminów dostaw, podwyższanie kwalifikacji pracowników oraz ciągłe doskonalenie poziomu obsługi klienta i jakości dostarczanych urządzeń zapewni osiągnięcie zamierzonego celu.

Zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań, aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i przekonani co do wartości użytkowej i jakości oferowanych przez nas wyrobów.

Od początku istnienia firma Venture Industries Sp. z o.o. oferuje swoje usługi na rynku branży wentylacyjnej. Specjalizacja ta ma swoje źródła w działalności siostrzanej firmy - Ventur Tekniska AB, istniejącej w Szwecji od ponad czterdziestu lat.

Zajmujemy się produkcją, importem, exportem i sprzedażą na terenie kraju:

  • wentylatorów
  • central wentylacyjnych
  • rekuperatorów
  • odciągów stanowiskowych
  • akcesoriów wentylacyjnych
  • elastycznych przewodów do wentylacji i odciągów miejscowych

ISO 9001

W celu zapewnienia wysokiego poziomu świadczonych usług, zgodnego z wymogami klientów i międzynarodowych standardów Zarząd firmy, jesienią roku 2000, podjął decyzję o wprowadzeniu systemu zarządzania jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001: 2000.

We wrześniu 2003 roku systemem zarządzania jakością została objęta również działalność oddziału produkcyjnego.

W 2018 roku został zaktualizowany system zarządzania jakością, Venture Industries uzyskało certyfikat zgodności z normą ISO 9001:2015.

Sprzedaż wyrobów oferowanych przez Venture Industries Sp. z o.o. odbywa się poprzez sieć dystrybutorów, oraz bezpośrednio do inwestorów. Głównymi odbiorcami są specjalistyczne sklepy, firmy instalacyjne i budowlane, zakłady przemysłowe. Firma nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży odbiorcom indywidualnym (osobom prywatnym).

Certyfikat ISO


 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce renomowanego producenta wentylatorów Firmy Soler & Palau S.A. z Hiszpanii.

Współpracujemy także z wieloma firmami z innych krajów: Danii, Francji, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii.

Zatrudniamy 340 osób w dwóch oddziałach - siedzibie głównej w Kiełpinie k/Łomianek oraz zakładzie produkcyjnym w Grudziądzu.

Główna siedziba firmy to wybudowany w 1999 roku nowoczesny budynek biurowo magazynowy. Biura zarządu oraz działów: handlowego, technicznego, importu oraz księgowości zajmują w nim powierzchnię ok. 2000 m2. Integralną częścią budynku jest zajmujący powierzchnię 3700 m2 magazyn wysokiego składowania, który pełni rolę centrum dystrybucji oferowanych przez nas wyrobów. 

Certyfikaty Instytutu Spawalnictwa

Certyfikat 'Złoty Płatnik 2015'


Certyfikat Colasit AG


Certyfikat ATEX

W sierpniu 2001 roku został uruchomiony własny zakład produkcyjny w Grudziądzu. Na działce o powierzchni ok. 40 000 m2 znajduje się blisko 18 000 m2 hal w skład których wchodzą m.in. odlewnia aluminium, wydział obróbki blach, wydział obróbki skrawaniem, malarnia, stolarnia, magazyn wyrobów gotowych, biura itp.

Zarówno siedziba w Kiełpinie, jak i oddział w Grudziądzu finansowane są wyłącznie ze środków własnych.

Nagrody i wyróżnienia

 
 
 
 

Oferta produkowanych urządzeń jest stale rozszerzana. Poza urządzeniami przeznaczonymi do wentylacji pomieszczeń (wentylatory kanałowe, ścienne, dachowe) są to również urządzenia do zastosowań technologicznych.

Venture Industries Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce producentem wysokociśnieniowych wentylatorów boczno-kanałowych, jednostopniowych (SC) i dwustopniowych (DSC), mających zastosowanie w urządzeniach do transportu pneumatycznego, napowietrzania basenów, w urządzeniach filtracyjnych, odkurzaczach przemysłowych, itp.

Na stronie internetowej znajdziecie Państwo pełną ofertę katalogową oferowanych produktów wraz z ich cenami. Można również złożyć zamówienie poprzez sklep internetowy, zapoznać się z listą przedstawicieli regionalnych na terenie Polski, nowościami oraz aktualnościami, które dotyczą bieżącej działalności firmy, w tym udziału w targach, konferencjach itp.

Serdecznie zapraszamy !