Nawigacja mobilna
Fan Selection Software
Operating point
Select fan type
LAUTUS - Hybrydowy oczyszczacz powietrza

LAUTUS

Hybrydowy oczyszczacz powietrza

Urządzenia przeznaczone są do filtracji powietrza z cząstek drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów.
Nowość w ofercie
Venture Industries
Zapytaj o produkt

Zastosowanie

Urządzenia przeznaczone są do filtracji powietrza z cząstek drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów o rozmiarach powyżej 0,1 µm  w przestrzeniach zamkniętych, w których przebywają ludzie  takich jak np.:

  • recepcje, sklepy, apteki, biura, biblioteki, restauracje, a także w przestrzeniach przemysłowych jak warsztaty mechaniczne.

Konstrukcja

Ze względu na znacząco krótszy czas utrzymywania się bakterii i wirusów na obiektach wykonanych z miedzi, na wlocie urządzenia jaki i w szczelnej komorze  pomiędzy filtrami H13 i H14 zastosowano siatki miedziane w celu przyspieszenia rozkładu mikroorganizmów.

W urządzeniu zastosowano 3-stopniowy poziom filtracji na który składają się:

  • I – filtr wstępny w klasie G4*, znajdujący się zaraz za wlotem, którego zadaniem jest wyłapanie cząstek wielkości kurzu, pyłów oraz zabrudzeń z powietrza,
  • II – filtr w klasyfikacji H13*,  znajdujący się za filtrem wstępny i przed lampą UV-C, którego zadaniem jest filtracja powietrza z drobnoustrojów, bakterii, czy grzybów,
  • III – Filtr w klasie H14*, znajdujący się za lampą UV-C który jest w stanie zatrzymać 99,995% cząsteczek o rozmiarze 0,1 µm takich jak np. wirusy.

 

Komora składająca się z filtrów H13 i H14 oraz lampy UV-C jest komorą szczelną, a promieniowanie lampy UV-C powoduje rozpad komórek mikroorganizmów skutecznie zwalczając je z wnętrza urządzenia. W panelach bocznych zastosowano diody LED informujące użytkownika o działaniu lampy UV-C. Sama lampa działa interwałowo w cyklach  jedna godzina naświetlanie komory, kolejną godzinę lampa jest wyłączona. Urządzenie spełnia wymagania normy PN PN-EN 62471 dotyczące bezpieczeństwo fotobiologicznego lamp.
Inteligentny system sterowania pozwala na 4 – stopniową regulacje wydajności. Urządzenie jest wyposażone w sygnalizację zabrudzenia filtra wstępnego, rozszczelnienia filtra dokładnego H14 oraz awarii lampy UV-C. Całość zamknięto w nowoczesnej konstrukcji wykonanej z malowanej blachy aluminiowej osadzonej na kołach zapewniających łatwość transportu.

* Skuteczność filtracji zastosowanych w urządzeniu filtrów określają standardy PN-EN 779, PN-EN 1822-1, PN-EN 1822-4

Silnik elektryczny

  • Wysokoefektywne silniki ze zintegrowaną technologią EC, które dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną (niższa emisja CO2), minimalizują koszty użytkowania.

Film produktowy

Zapraszamy do zapoznania sie z filmem przedstawiającym budowę i zalety oczyszczacza powietrza

Wsparcie techniczne

Dobierz wentylator www.programdoboru.pl

m3/h
Pa

Wymiary

Typ A B H
  mm mm mm
LAUTUS 50 600 730 700
LAUTUS 100 750 730 850


Venture Industries Group